Bayram Tatilinde Nereye Gidilir

Bayram Tatilinde Nereye Gidilir

Bayram Tatilinde Nereye Gidilir

Bayram tatilinde, şehrin ve iş hayatının tüm stresinden uzaklaşarak, tam bir dinlence içerisine girebileceğiniz pek çok alternatifiniz bulunuyor. Nerede olursanız olun, tatilde gerçekten dinlenmeyi düşlüyorsanız, size özel bir villada, ayaklarınızı uzatıp havuz keyfi yaparken, kuş cıvıltılarıyla geçen günleri deneyimlemek en doğal hakkınız. Bayram tatilinde ziyaret edebileceğiniz pek çok özel bölge var. Özellikle bahar aylarında muhteşem olan bu coğrafyalarda, her anından keyif alacağınız, kusursuz bir dinginlik sunacak, özel bir tatil deneyimi sizi bekliyor.

Tatil sırasında herhangi bir problemle karşılaşmadan, tamamen huzur ve doğa içerisinde dinlenmeyi düşlüyorsanız, bayram tatili planlarınız için aşağıdaki rotaları değerlendirmenizde fayda var.

Tarihi ve Doğayı Bir Arada Görün: Kalkan

 Antalya’nın en popüler tatil destinasyonlarından olan Kalkan, bayram tatilleri için de ideal bir yer. Özellikle sadece dinlence aramıyorsanız, dinginlik ve huzurun yanına biraz da tarih sosu ilave etmek istiyorsanız burası aradığınız her şeyi size sunmaya hazır. Birbirinden özel kiralık muhafazakâr villa alternatifleri arasından dilediğinizi seçerek, özgürce bayram tatili boyunca bölgenin tüm tarihi dokusunu keşfedebilirsiniz. Dilediğiniz zaman ise, villanıza dönerek dinlencenize devam edebilirsiniz. Kalkan, çok özel niteliklere sahip, keyifli bir coğrafya. Hem denizi hem de tarihi, muhteşem bir doğayla birleştiren bu beldede tatil yapmak tam bir ayrıcalık.

 Doğa Sporlarıyla İlgilenenler İçin: Fethiye

 Eğer doğa sporlarıyla ilgileniyorsanız, bayram tatilinde gidebileceğiniz en güzel destinasyon Fethiye olacaktır. Hem doğa yürüyüşleriyle hem yamaç paraşütü gibi imkanlarla dikkat çeken bu tatil beldesinde, adrenalini ve huzuru bir arada yaşamak mümkün. Villanızda, kuş sesleri ve bol oksijen eşliğinde keyif çatarken, canınız istediğinde doğa sporlarına dahil olabileceğiniz Fethiye, sırf yamaç paraşütü gibi etkinlikler için dünyanın her yerinden turist çekiyor. Eşsiz bir doğaya sahip olan bu bölgede, adrenalin dolu pek çok spor yapılabiliyor. Sadece yamaç paraşütü değil, daha huzurlu ve doğayla bütünleşmeyi mümkün kılan etkinliklere, trekking ve doğa yürüyüşleri gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Bununla birlikte, bölgenin çok zengin su altı faunasını da değerlendirmeyi unutmayın. Dalış etkinlikleri, ilk defa dalıyor olsanız bile sizi büyülemeye yetecektir.

Kiralık villa tatilinin en önemli avantajlarından özgürlük, Fethiye’de kendini çok daha fazla hissettirecek.

 Huzur, Oksijen ve Doğa İçin: İslamlar Köyü

 Türkiye’nin en huzurlu beldelerinden biri olan İslamlar Köyü’nde, gerçek anlamda dinginlik içerisinde bir tatil geçirmeniz mümkün. Bu bölgede tercih edebileceğiniz çok sayıda muhafazakâr kiralık villa bulunuyor. Tatil boyunca hiçbir şekilde rahatsız edilmeden, dilediğiniz gibi havuzunuzu değerlendirebilir, güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Muhafazakâr kiralık villaların her birinde, bu bölümler özel olarak korunaklı biçimde inşa ediliyor ve asla dışarıdan görünmüyor. Tatilden sadece dinlenceyi ve doğayı bekliyorsanız, bayramınızı en verimli değerlendirebileceğiniz yer İslamlar Köyü olacaktır. Bu bölgeden aracınızla çevre koylara ulaşmak da oldukça kolay. Ortalama yarım saatlik bir mesafede denize ulaşabilir hem villanızı hem de denizi değerlendirebilirsiniz.

 Şehirden Hızlı Bir Kaçış İçin: Sapanca

 Sapanca Gölü, özellikle İstanbul ve çevresindeki illerde ikamet eden tatilciler için çok hızlı ve kolay ulaşılabilir tatil belgesi. Vaktiniz kısıtlıysa, bayram tatilinize hemen başlamak ve bir an önce şehirden uzaklaşmak istiyorsanız, Sapanca sizin için en güzel tercih olacak. Göl kenarında keyif çatarken, şehrin boğucu atmosferinden tamamen uzaklaşacak, yemyeşil ormanlar arasında keyifli sohbetlerle gününüzü tamamlayacaksınız. Yine çok sayıda muhafazakâr kiralık villa alternatifi yer alan Sapanca’da, bayram tatilini tam olarak değerlendirebilir hem gölden hem güneşten hem de bol oksijenden doya doya yararlanabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz