Bodrum’da Balayı Rotası

Bodrum’da Balayı Rotası
Bodrum’da Balayı Rotası

Bodrum’da Balayı Rotası

Tatil denildiği zaman Bodrum ilk akla gelen beldelerden biri. Uzun yıllardan bu yana iyi korunan doğal güzellikleri, tertemiz denizi ve tarihi dokusuyla ilgi çeken Bodrum, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Hem Türkiye’den hem de dünyanın pek çok yerinden misafiri kendine çeken Bodrum, aynı zamanda balayı için de oldukça romantik bir yer.

Bodrum, Ege’nin en popüler tatil beldelerinden biri. Onlarca uygarlığın gelip geçtiği bu topraklarda hem doğaya hem de tarihe doymak mümkün. Tüm bunlara ek olarak, balayı çiftlerine romantizm ve huzur dolu günler yaşatması da cabası.

Bodrum’un Merkezi Bambaşka Bir Dünya

 Dar sokaklardan inerek ulaştığınız, araç trafiğine kapalı olan merkezde kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız. Sağlı sollu yer alan onlarca dükkanda sadece Bodrum’da bulabileceğiniz çok özel hediyelik eşyalara rastlamanız mümkün.

 Özellikle birbirinden lezzetli dondurmalarıyla ünlü pek çok pastane de bu bölgede yer alıyor. Bununla birlikte, Bodrum Lokması da deneyebileceğiniz yerel lezzetler arasında.

Bodrum merkezden marinaya doğru ilerlerken pek çok restoran ve kafede canlı müzik ve benzeri etkinliklerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle balayı çiftleri için fazlasıyla huzurlu akşamlar yaşatan bu keyifli etkinliklere katılmayı ihmal etmeyin.

Mavi Tur Bodrum’un Olmazsa Olmazı

 Bodrum’da tatil yaparken mavi turlara katılmamak olmaz. Bölgede pek çok adacık ve koy bulunuyor. Hepsine denizden ulaşabilir, mavi turlar aracılığıyla fazlasıyla keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bodrum’un sadece karada değil, denizde de keşfedilmeyi bekleyen çok farklı güzellikleri mevcut.

 Bodrum koylarında serinlerken aynı zamanda suyun altını da keşfetmek isteyebilirsiniz. Su altı faunasının korunması amacıyla, son on yılda denizin altına gömülen pek çok gemi ve uçak enkazına dalabilir ve bambaşka bir dünyaya şahit olabilirsiniz. Bodrum’un zengin su altı faunası, başlangıçtan profesyonele kadar her seviyeden dalış tutkunlarını kendine çekiyor. Özellikle balayı çiftleri için, böylesi bir etkinlik oldukça keyifli ve eğlenceli olacaktır.  

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni Ziyaret Edin

 Bodrum’da suyun altında gizlenen doğal güzelliklerden bahsettik. Bunlara ek olarak onlarca farklı medeniyetin gelip geçtiği bu coğrafyada tarih tutkunlarının da keşfedebileceği farklı eserler mevcut.

 Bodrum, her dönemde oldukça önemli bir liman kenti konumundaydı. Bu sayede çok zengin bir tarihe sahip olan Bodrum’da, Sualtı Arkeoloji Müzesi’nde pek çok antik esere rastlayabilirsiniz. Özellikle batıklardan çıkarılan eserler ve müzenin dünyaca ünlü cam eserler koleksiyonu görülmeye değer.

Bodrum Kalesi’ne Uğrayın

 Müzenin hemen yakınında yer alan ve Bodrum’un neresinde olursanız olun görebileceğiniz bu görkemli kaleyi ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. İster rehberler eşliğinde, isterseniz tek başınıza dolaşabileceğiniz bu kalede iki farklı rota bulunuyor. Vaktiniz kısıtlıysa kısa rotayı seçerek kalenin görülmesi gereken en önemli yerlerini görebilirsiniz. Ancak bu görkemli yapıya vakit ayırarak uzun rota üzerinden dolaşmanız tavsiye ediliyor.

 Bodrum Kalesi özellikle akşam saatlerinde çok farklı bir manzaraya bürünüyor. Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bu saatlerde kaleyi ziyaret etmeniz öneriliyor. Aynı zamanda gün batımında romantik ve keyifli bir gezintiye imkan veren bu kale, tarihi sevmeyen kişilerin bile hoşuna gidiyor. 

Deniz Kıyısında Keyifli Bir Akşam Yemeği

 Bodrum’da kiralık villanızda balayınızı geçirirken tatilinize hem renk hem de unutulmayacak bir anı katmak istiyorsanız, deniz kıyısında keyifli ve romantik bir akşam yemeğini programınıza mutlaka ekleyin.

Hem Bodrum merkezde hem de çevre beldelerde deniz kıyısında çok sayıda balık restoranına rastlayabilirsiniz. Özellikle gün batımında manzaraya karşı keyif dolu bir yemek yemek, sizi şehrin tüm stresinden uzaklaştıracaktır.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz