Fethiye’de Beş Günde Neler Yapılır?

Fethiye’de Beş Günde Neler Yapılır?
Fethiye’de Beş Günde Neler Yapılır?

Fethiye’de Beş Günde Neler Yapılır?


Fethiye, muhteşem doğası ve katılabileceğiniz birbirinden farklı onlarca etkinlik imkanıyla oldukça keyifli bir tatil yaşatabiliyor. Her noktasında ayrı bir doğal güzelliği bulabileceğiniz bu beldede, villanızda huzurun ve dinginliğin tadını çıkarırken aynı zamanda gezebileceğiniz çok fazla yerle karşılaşacaksınız.

Beş günlük Fethiye tatilinizde doğayı ve denizi doya doya yaşayabileceğiniz bu rotadan fazlasıyla keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.

Kelebekler Vadisi’ni Mutlaka Ziyaret Edin

 Koruma altında olan Kelebekler Vadisi, Türkiye’de görebileceğiniz en bakir coğrafyalardan biri. Karayolu ile ulaşımın olmadığı, teknelerle veya patikalardan geçerek ulaşabileceğiniz bu doğa harikasında çok iyi vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Yüzlerce farklı kelebek türüne ev sahipliği yapan vadide denize girebilir, eğer vaktiniz varsa yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Bununla birlikte, Fethiye’den başlayan mavi turlara katılmanız halinde denizden Kelebekler Vadisi’ne ulaşarak hem farklı bir deneyim yaşayabilir hem de tur kapsamındaki pek çok farklı koyda denize girebilirsiniz.

Ölüdeniz Plajı Olmazsa Olmazlardan

  Fethiye’de kiralık villa tatili yaparken Ölüdeniz’e gitmemek olmaz! Dünyanın en güzel plajlarından biri seçilen Ölüdeniz Plajı, masmavi ve tertemiz deniziyle sizi bekliyor. Asla ayrılmak istemeyeceğiniz kadar güzel olan bu plajdan çok büyük keyif alacaksınız.

Ölüdeniz Plajı çevresinde de yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirsiniz. Ayrıca dalış turlarıyla bozulmamış su altı faunasını keşfetme imkanınız bulunuyor.

Amintas Kaya Mezarlarını Görmeden Geçmeyin

 Amintas Kaya Mezarları, bölgedeki en eski tarihi yapılar arasında gösteriliyor. Milattan önce dördüncü yüzyıla dayanan tarihi ile gerçekten büyüleyici bir görüntüye sahip olan bu mezarlar eski uygarlıkların Fethiye’ye verdiği değeri çok net gösteriyor. Yüksek bir bölgede kurulu olması sayesinde hem tarihe doyabilir hem de manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kaya mezarları yol üzerinde bir noktada olduğundan dolayı, Fethiye’de nereye gidiyor olursanız olun kolayca ulaşabileceğiniz bir yer. Programınızı aksatmadan, kısa süreli bir ziyaretle bu mezarları inceleyerek tatilinize devam edebilirsiniz.

Tarih Tutkunları İçin Fethiye Müzesi

  Kiralık villa tatili sırasında dilediğinizi, istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Eğer tarihten hoşlanıyor ve bölgenin hangi medeniyetlere ev sahipliği yaptığını görmek istiyorsanız Fethiye Müzesi’ni ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Çok sayıda kadim medeniyetin gelip geçtiği bu toprakların tarihini bilerek tatil yapmak, gittiğiniz yerlerde imparatorların ayak bastığı yerlerde yürüdüğünüzü bilmek çok farklı bir duygu olacaktır.

Telmessos Antik Kenti’ne Uğrayın

 Bölgenin en meşhur yapılarından olan Telmessos Antik Kenti Fethiye’nin en çok ziyaret edilen noktalarından biri. Uzun yıllardır ayakta kalan bu yapı oldukça iyi korunmuş durumda. Antik kültürlere ait pek çok şeyin sergilendiği Telmessos’ta keyifli bir gezi yapabileceğinizi aklınızda bulundurun.

Telmessos Antik Kenti’nin çok büyük olmaması programınız için avantaj sağlayabilir. Bölgeden geçerken birkaç saat ayırmanız yeterli olacaktır. Özellikle tarihe ilgi duyuyorsanız bu eseri görmeden geçmeyin.

Gemile Plajı’nda Denize Girin

  Gemile Koyu, bölgede yer alan 1. derece Doğal Sit Alanlarından biri. Muhteşem bir doğaya sahip olan bu bölgede denize girebilme imkanınız bulunuyor. Fethiye’den kolayca ulaşabileceğiniz plajda oldukça zengin bir su altı faunasıyla karşılaşacaksınız.

Her seviyeden ziyaretçiye uygun şekilde dalış etkinliklerinin düzenlendiği bu bölgede farklı bir deneyim yaşayabileceğinize emin olabilirsiniz. Bambaşka bir dünya olan suyun altını en temiz koylardan birinde keşfetmeye başlamanız sizi bir dalış tutkunu haline bile getirebilir.

Buna ek olarak bölgeye ulaşmak için mavi turlara katılabileceğinizi de unutmayın. Mavi turlar pek çok farklı koyu gezdirirken mutlaka bölgenin en ünlü koylarından olan Gemile Koyu’nda  mola veriyor. Tekneden inerek ister plaja yüzebilir, isterseniz koyun açıklarında tertemiz denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz