Haftasonu İçin 5 Tatil Rotası

Haftasonu İçin 5 Tatil Rotası
Haftasonu İçin 5 Tatil Rotası

Haftasonu İçin 5 Tatil Rotası

Eğer haftasonu kaçamak yapmak ve şehirden uzaklaşmak istiyorsanız kolayca ulaşabileceğiniz muhteşem rotalar sizi bekliyor! İster aracınızla isterseniz uçakla gidebileceğiniz bu rotalarda hem doğayı yeniden keşfedebilir hem de sevdiklerinizle oldukça keyifli bir haftasonu geçirebilirsiniz.

Akdeniz’den Ege’ye, Sapanca’ya kadar birbirinden keyifli coğrafyalarda unutulmaz bir haftasonu geçirmeye hazır olun!

Hem Doğada Hem De Şehre Yakın: Sapanca

 Sapanca, özellikle haftasonu kaçamakları yapmak isteyen gezginlerin uğrak noktası. İstanbul gibi büyük şehirlerden çok rahat ulaşılabiliyor olması, trafikten ve betondan uzak yapısı ve pek çok farklı faktör bu bölgeyi özel kılıyor.

Bir haftasonunu Sapanca’da geçirmek için pek çok sebebiniz var. Bunlardan en önemlisi, beraber seyahat ettiğiniz herkesin tam da istediği eğlenceyi burada bulabiliyor olması.

Gastronomik bir tur yapmak isterseniz, göl kenarında veya Sapanca’nın çevresindeki köylerde yerel mutfağın en iyi örneklerini görebilirsiniz. Sadece dinlenmek ve temiz havayı içinize çekmek istiyorsanız Sapanca Gölü sizi bekliyor.

Tüm bunları yaparken, eğlence ve adrenalin arıyorsanız yine göl üzerinde yapılan su sporlarına katılabilir, Kartepe’de kış aylarında kayak yapabilir ve haftasonunu nasıl istiyorsanız öyle geçirebilirsiniz. Sapanca, sadece yaz aylarında değil, dört mevsimde de oldukça verimli bir gezi rotası.

Dalaman’ın Yeşilini Keşfedin

 Dalaman haftasonu kaçamakları için ideal bir konumda. Beldede yer alan havaalanı uçakla seyahat eden misafirlerin en fazla 1-1.5 saatte tatile başlamasını mümkün kılıyor.

Dalaman’da rafting gibi ekstrem sporlara katılabilmeniz mümkün. Bunun dışında yemyeşil ormanlar içerisinde bulunan pek çok restoran ve mesire alanı tam bir arınma sağlayabilir. Özellikle trafik stresinden uzak, hızlı bir haftasonu rotası planlıyorsanız Dalaman tam da size göre.

Her mevsim ayrı güzel olsa da yaz ve sonbahar aylarında Dalaman’ın tadı bambaşka.

Kendinizi Ödüllendirin: Üzümlü Köyü

 İki günlük bir tatil rotası istiyor ve bu tatilde tam anlamıyla dinlenmeyi hedefliyorsanız Üzümlü sizi çağırıyor! Yemyeşil bir atmosfere sahip olan bu beldede yapılaşma oldukça az. Bozulmamış doğası ve tertemiz havasıyla misafirlerine keyifli bir haftasonu kaçamağı sunuyor.

Üzümlü tam anlamıyla bir dinlenme mekanı. Yoğun müzikten, kalabalıktan uzakta sadece tek başınıza kalabileceğiniz bir yer. Mevsim koşullarının iyi olması halinde Üzümlü’de trekking turlarına katılabilir ve farklı rotalarda yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bunlara ek olarak araçla seyahat ediyorsanız deniz kıyısına da 8-10 kilometrelik bir yolculukla ulaşabilmeniz mümkün.

Her Mevsim Ayrı Güzel: Çukurbağ Yarımadası

 Yaz tatili için kusursuz bir yer olduğu kadar kısa süreli haftasonu kaçamaklarında da sizi mutlu edecek olan Çukurbağ Yarımadası denize ve doğaya doymanızı sağlayacak.

Yemyeşil bir coğrafyanın masmavi denizle bütünleştiği bu bölgede hem hareketli bir şehir yaşantısı hem de oldukça dingin bir ortam var. Akşamları, bölgede sokak müzisyenlerini dinleyebilir daha sonra villanızın huzurlu atmosferine çekilerek haftasonunuzu tam da istediğiniz gibi geçirebilirsiniz.

Eğlence, Tarih ve Doğa: Bodrum

 İki günlük bir tatil için oldukça geniş bir rota olsa da sadece Bodrum beldesini ziyaret ederek verimli bir haftasonu geçirebilirsiniz. Bodrum Kalesi’ni ziyaret edebilir, antik dönem tapınaklarını ve Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezebilir, kültürel bir tur yapabilirsiniz.

Her mevsim hareketli yaşantısıyla bilinen Bodrum’da hayat hiç durmuyor. Özellikle haftasonu çok hareketli olan Bodrum sokaklarında kendinizi adeta filmlerdeymiş gibi hissedeceksiniz.

Hem dinlenmek hem de şehir ve eğlenceye yakın olmak istiyorsanız Bodrum sizin için ideal. Tarihi yeniden keşfedebileceğiniz, tekne turlarına katılarak el değmemiş koyları gezebileceğiniz bir haftasonu için Bodrum’dan daha iyi bir seçim yok!

  

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz