İslamlar Köyü’nde Neler Yapılır?

İslamlar Köyü’nde Neler Yapılır?
İslamlar Köyü’nde Neler Yapılır?

İslamlar Köyü’nde Neler Yapılır?

Masmavi bir deniz, yemyeşil bir doğa ve huzurlu atmosfer denildiğinde Türkiye’de ilk akla gelen tatil bölgelerinden biri olan İslamlar Köyü gerçek anlamda huzuru yaşatabilecek özelliklere sahip. Kuş sesleriyle güne başlayarak, villanızın tadına doyacağınız, evinize tamamen dinlenmiş ve huzur bulmuş şekilde döneceğiniz bu kusursuz bölgede keşfetmek isteyeceğiniz çok şey var.

Doğanın tam ortasında, yüksek bir kesimde kurulu olan İslamlar Köyü, konum itibariyle Kalkan’a oldukça yakın. Aracınız ile 15-20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşabileceğiniz merkezde her şey elinizin altında. Tatil sırasında hem dinginlik ve huzura çekilerek, villanızda rahatlamak hem de kısa sürede şehir hayatına dahil olabilmek istiyorsanız İslamlar Köyü sizi çağırıyor!

Kalkan’ın Eşsiz Yaşantısına Kolayca Ulaşabilirsiniz

 İslamlar Köyü’nde villa tatili yaparken dakikalar içerisinde Kalkan’a ulaşabilirsiniz. Bu bölgede çok sayıda farklı etkinlik imkanıyla karşılaşacaksınız. Özellikle akşamları oldukça hareketli olan Kalkan’da keyifli vakit geçirmek mümkün.

Kalkan küçük ve şirin bir belde. Merkezin küçük olması sayesinde her yere kolayca ulaşabilme imkanınız var. Merkezde pek çok çay bahçesinde canlı müzik ve benzeri etkinlikler düzenleniyor.

Kalkan’daki yat limanına doğru yürüdüğünüzde karşınıza çıkacak olan sokak müzisyenlerini de unutmamak gerek. Marinaya karşı içeceğinizi yudumlarken keyifli müzikler dinleyebilir, dilerseniz gündüzleri buradan başlayan tekne turlarına katılarak bu bölgeyi bir de denizden keşfedebilirsiniz.

Patara Plajı Elinizin Altında Olacak

  Villanızda tatil yaparken kolayca ulaşabileceğiniz Patara Plajı, Türkiye’deki en temiz kumsallardan biri. Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanlarından olan bu plajda her anından keyif alacağınız bir gün geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Uçsuz bucaksız bu kumsalda denize girebilir, kaplumbağalarla birlikte yüzebilirsiniz! Aynı zamanda plaj üzerinde oluşan kum tepeleri, özellikle gün batımında eşsiz kareler ortaya koyarak fotoğraf tutkunlarını büyülüyor. Yine aynı şekilde bu bölgede, kum tepeleri üzerinde “kum zambağı” adı verilen ve nesli tükenmek üzere olan bir çiçek türüne rastlamak mümkün.

Patara Plajı’nın biraz ilerisinde yer alan Patara Antik Kenti de eğer tarihe ilgi duyuyorsanız fazlasıyla ilginizi çekebilir. Likya uygarlığına ait pek çok izi bulabileceğiniz bu antik kente plajdan kısa sürede ulaşılabiliyor.

Turkuaz Sularıyla Kaputaş Plaj

Bir vadi içerisinde kalan ve korunaklı konumuyla yıllardır herhangi bir kirlilikten etkilenmeden, tertemiz kalan Kaputaş Plajı da İslamlar Köyü’nde yapacağınız tatil sırasında gidebileceğiniz yerlerden biri olacak.

Kalkan’a yaklaşık olarak yedi kilometre uzaklıkta olan bu plaj, iki vadinin arasında, oldukça keyifli bir yerden denize girmenize imkan veriyor. Türkiye’nin ve dünyanın pek çok bölgesinden turist çeken Kaputaş Plajı’nda, aynı zamanda vadi içerisinde yürüyerek ulaşabileceğiniz bir köy de mevcut. Burada yöresel yemekleri tadabilir, iyi korunmuş birkaç tarihi yapıyı da inceleyebilirsiniz.

Yaz Aylarında Serinlemek İsteyenlere: Saklıkent Kanyonu

  İslamlar Köyü’ne biraz uzakta kalsa da yaklaşık yarım saat – kırk dakika arası bir araç yolculuğuyla ulaşabileceğiniz Saklıkent Kanyonu’nda bölgenin eşsiz doğal güzelliklerinden birine şahit olacaksınız.

Kanyon, ortasından akan tertemiz sularıyla yaz ortasında bile bahar havası yaşamanızı sağlayacak. Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz kanyon, mikroklima özellikleri sergilediğinden dolayı oldukça ilgi çekici. Bu özelliği sayesinde her mevsim serin olan bu bölge yaz aylarının kavurucu sıcağında kaçabileceğiniz eşsiz bir sığınak olacak.

Villanızın Çevresinde Doğa Yürüyüşü Yapabilirsiniz

 İslamlar Köyü, yemyeşil ormanlarla ve keşfedebileceğiniz pek çok doğa harikasıyla çevrili. Kiralık villa tatiliniz sırasında evinizden dışarıya adım attığınız andan itibaren kendinizi ormanların içerisinde bulacaksınız. Eğer bölgeyi keşfetmek ve tertemiz bir havada yürüyüş yapmak istiyorsanız çok uzağa gitmenize gerek kalmayacak.

Doğa içerisinde yürüyüş yapabileceğiniz pek çok patikaya sahip olan İslamlar Köyü, aynı zamanda birkaç trekking rotasının da üzerinde yer alıyor. Dilerseniz, villanızdan dışarı sadece birkaç adım atarak İslamlar Köyü’nün doğasını keşfe çıkabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz