İslamlar ve Çevresinde Gezilecek Yerler

İslamlar ve Çevresinde Gezilecek Yerler

İslamlar ve Çevresinde Gezilecek Yerler

Türkiye’de, özellikle villa tatili denildiği zaman akla gelen ilk lokasyonlardan biri olan İslamlar Köyü, pek çok kişinin tatil için ilk tercihlerinden olmakta. Özellikle manzaralı bir konumda yer alıyor olması ve eşi benzeri olmayan doğa harikalarına şahit olmanızı sağlaması, bu beldenin her zaman için popüler olmasını sağlamakta.
İslamlar Köyü’nde tamamen size ait ve doğanın ortasında bir tatil geçirmek gayet mümkün. Otellerden uzak, bozulmamış bir doğaya sahip olması, bu beldenin özgür tatilcileri cezbetmesini sağlıyor. Hello.muhafazakarkiralikvilla.com'da olduğu gibi, yüzlerce farklı kiralık villa seçeneğiyle, bu beldenin muhteşem doğasını tam anlamıyla yaşamanız mümkün.İslamlar, yemyeşil bir coğrafya. Doğanın ve yeşilin her tonuna şahit olacağınız bir lokasyon. Daha önce hiç görmediğiniz kadar farklı çiçeklere, ağaçları görebileceğiniz, onlarca farklı kuş sesini dinleyeceğiniz bir tatil, tam da burada mümkün.

Kiralık villanızda konaklarken, doğanın ve dinginliğin tadını çıkaracağınıza eminiz. Ancak, aynı zamanda bu coğrafyayı dolaşmak ve farklı noktalarını keşfetmek istiyorsanız, ziyaret edebileceğiniz pek çok alternatifiniz de mevcut.

Çevredeki Plajlar Tam Bir Cazibe Merkezi

İslamlar, çok fazla merkezi bir konumda yer almıyor olsa da, aracınız ile her yere kolayca ulaşabilmenize imkan sağlıyor. Çevrede çok sayıda plaj ziyaretinizi bekliyor. Özellikle bembeyaz bir kumsala ve tertemiz bir denize sahip olan Kaputaş Plajı tatilinizi fazlasıyla renklendirecektir.
Kalkan’a sadece 7 kilometre mesafede bulunan bu plaj, aynı şekilde İslamlar’a da yaklaşık olarak benzer bir mesafede bulunuyor. Ortalama olarak en fazla yarım saat içerisinde Kaputaş Plajı’nı ziyaret etmeniz mümkün.

Bununla birlikte, dünyanın her yerinden ziyaretçi çeken, en ünlü tatil plajlardan biri olan Patara da sizi bekliyor. İslamlar’dan kısa sürede ulaşabileceğiniz bu plajda, 11 kilometrelik, uçsuz bucaksız bir sahil sizi bekliyor. Aynı zamanda kum zambaklarına ev sahipliği yapan bu plajda çok iyi vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.  

Yaz Ortasında Serinlik: Saklıkent Kanyonu

İslamlar’da konaklarken, yine kısa süreli bir araç yolculuğu yaparak, yazın ortasında serinleyebileceğiniz eşsiz bir kanyona ulaşabilirsiniz. Saklıkent Kanyonu, güneş almaması ve her daim gölgede kalması nedeniyle oldukça serin.
Üstelik, ayaklarınızın dibinden akan buz gibi sularda da ferahlama şansınız var. Ortalama olarak 40-50 dakikada ulaşabileceğiniz kanyonda çok sayıda işletme mevcut. Hem tertemiz havanın tadını çıkarabilir, hem de biraz olsun serinleyebilirsiniz. İslamlar’da villa tatili yapmanın özgür yanlarından biri olarak, dilediğiniz yere, dilediğiniz zaman gidebileceğinizi unutmayın. Tatilinizi başkası değil, siz belirliyorsunuz! 

Likya’nın Benzersiz Kalıntılarını Ziyaret Edin

Likya uygarlığının, depremler sonucu su altında kalmış olan kalıntıları ziyaretinizi bekliyor. Kalkan merkezden tekne turları ile ulaşılabilen bu bölgede, binlerce yıl önce yaşanan büyük bir deprem sonucunda su altına gömülen kalıntılar, büyüleyici bir atmosfer yaşatıyor.
Özellikle sevdiğiniz ile birlikte, hem baş döndürücü hem de romantik bir atmosfere şahit olmanızı sağlayan bu bölgeden büyük keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.
Söz konusu tarihi eserlere, Üçağız Köyü’nden veya Kalkan merkezden hareket eden teknelerle ulaşılabiliyor. Pek çok mavi tur organizasyonu da rotalarına bu etkileyici kalıntıları eklemiş.  

Villanızın Çevresinde Doğa Yürüyüşü Yapmayı Unutmayın

Villanız, sizi şehir yaşantısından tamamen uzakta tutacak. Özellikle İslamlar’ın eşsiz konumu sayesinde, dışarıya adım attığınız andan itibaren kendinizi yemyeşil ve sık ormanlar içerisinde bulacaksınız.
Çok da uzaklaşmaya gerek kalmadan, kısa süre içerisinde kendi doğa yürüyüşünüzü yapabilirsiniz. Elbette doğanın daha derin kısımlarına gitmek istiyorsanız, Kalkan merkezde yapılan etkinliklere katılarak, trekking rotalarını da keşfetmeniz mümkün.
Villada tatil, size bambaşka bir deneyim yaşatacak. İslamlar’ın kusursuz dokunuşu yaşamanızın en kolay yolu olan bu tatil, sadece bir tık ötenizde!

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz