Kaş’taki En İyi Kahvaltı Restoranları

Kaş’taki En İyi Kahvaltı Restoranları
Kaş’taki En İyi Kahvaltı Restoranları

Kaş’taki En İyi Kahvaltı Restoranları

Kaş denince akla plajlar ve eşsiz güzellikteki doğa geliyor olabilir. Akdeniz’in en güzel sahillerine sahip olan bu bölgede restoranların çeşitliliği de oldukça yüksek. Bölgenin turistik yapısı sayesinde çeşitlenen alternatifler tatil sırasında adeta bir gastronomi şöleni yaşatıyor.

Tertemiz havası ve bölgede yetişen doğal ürünleriyle Kaş’ta yapılan her kahvaltı ayrı bir keyif yaşatıyor. Kaş seyahatiniz sırasında kahvaltı yapabileceğiniz en güzel restoranları sizin için listeledik.

Bi Lokma Restoran


 Kaş’ın merkezinde, Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunan Bi Lokma Restoran özellikle çok zengin bir kahvaltı menüsüne sahip. Serpme kahvaltı olarak servis edilen kahvaltılıklar bölgenin köylerinden gelen ürünlerle hazırlanıyor.

Haftasonları oldukça yoğun olarak restorana rezervasyon gerekmese de tedbirli olmakta fayda var.

Miskin Kahvaltı

 Denize yakın bir konumda yer alan Miskin Kahvaltı tamamen kahvaltı üzerine kurulu bir işletme. Bölgede yetişen organik ve doğal ürünlerle oldukça çeşitli bir kahvaltı menüsü hazırlanan bu restorandan memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Fiyatları bölge ortalamasında olan Miskin Kahvaltı pek çok turist tarafından da tercih ediliyor. Özellikle bölgeye gelen İngiliz turistlerin bu restorana yaptığı çok sayıda olumlu yorum mevcut.

Derya Beach Restoran

 Deniz kıyısında bulunan bu restoran aynı zamanda kafe olarak da hizmet veriyor. Sadece kahvaltı değil günün her saatinde yiyecek bir şeyler bulabileceğiniz bu işletmede deniz manzarasına karşı kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Hükümet Caddesi üzerinde bulunan Derya Beach fiyat olarak oldukça uygun. Açık havada kahvaltı yapabileceğiniz alanlarına ek olarak kış aylarında hizmet veren kapalı bir bölüm de mevcut.

Öz Nazilli Restoran

 Sadece kahvaltı ile sınırlı olmayan bu restoranda çok zengin bir fırın ürünü çeşitliliği var. Bölgenin yerel halkı tarafından sıkça tercih edilen ve beğenilen bu restoranda sabah saatlerinde sıcak pide eşliğinde kahvaltı yapabilirsiniz.

Fazlasıyla keyifli bir atmosfere sahip olan Öz Nazilli Restoran Atatürk Bulvarı üzerinde bulunuyor. Fiyatları oldukça uygun ve porsiyonları gayet doyurucu.

Smiley’s

 Çocuklu ailelerin sıkça tercih ettiği keyifli restoranlardan biri olan Smiley’s deniz kenarında, İskele Sokak’ta bulunuyor. Kahvaltı menüsü oldukça zengin olan bu restoran aynı zamanda akşam yemeklerinde de fazlasıyla kalabalık.

Zengin kahvaltılık çeşitleri bulunan restoranda yemek yemek için rezervasyona çoğu zaman ihtiyaç yok. Ancak yoğun dönemlerde ve turizm sezonunda kalabalık anlara denk gelirseniz biraz sıra beklemeniz gerekebilir.

Mercan Restoran

 Kahvaltı için sıkça tercih edilen bu restoranın serpme kahvaltı menüsü fazlasıyla beğeniliyor. Zengin çeşitlerine ek olarak yanında gelen ikramlarla gayet doyurucu bir kahvaltı yapabileceğiniz Mercan Restoran Kaş’ın merkezinde bulunmakta.

Fiyat olarak belde ortalamasında olan Mercan Restoran çocuklu aileler için de uygun. Rezervasyona genellikle ihtiyaç duyulmuyor.

Mercan Restoran’da diğer yemek çeşitleri de oldukça zengin. Izgaralardan balık ürünlerine kadar geniş bir menüsü bulunuyor. Sadece kahvaltı için değil, akşam yemekleri için de tercih edilebilir bir yer.

Taşbahçe

 Taşbahçe, Kaş’ta kahvaltı denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri. Özellikle serpme kahvaltısında sunulan neredeyse tüm ürünlerin el yapımı olması bu restoranın oldukça beğenilmesini sağlıyor.

Toplamda 7-8 masa bulunan ve oldukça samimi bir ortama sahip olan Taşbahçe çocuklar için de uygun. Kaş şehir merkezinde, Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında yer alan bu işletme aynı zamanda hayvan dostu. İşletmede artan yemekler Kaş’taki hayvan barınaklarına gönderiliyor.

Taşbahçe haftasonları oldukça kalabalık olabiliyor. Özellikle masa sayısının az olması nedeniyle rezervasyona ihtiyaç duyabilirsiniz. Sezon dışında çok büyük yoğunluğa rastlanmıyor olsa da rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz