Sonbaharda Gezilecek 5 Tatil Beldesi

Sonbaharda Gezilecek 5 Tatil Beldesi
Sonbaharda Gezilecek 5 Tatil Beldesi

Sonbaharda Gezilecek 5 Tatil Beldesi

Türkiye’nin dört bir yanında, her mevsim ayrı güzelliğe sahip saklı cennetler keşfetmeniz mümkün. Sonbahardan yaz mevsimine kadar her anı oldukça özel olan bu rotalarda günlerinizin ne kadar keyifli geçtiğine siz bile şaşıracaksınız.

Yaz ayları gibi bunaltıcı bir sıcaklıkla karşılaşmadan, serin ve keyifli bir atmosferde tatil yapmak istiyorsanız sonbaharda gezilebilecek en iyi beş tatil beldesini incelemenizde fayda var!

Her Mevsim Ayrı Güzel: Fethiye

Fethiye her mevsim bambaşka bir güzelliğe sahip. Ölüdeniz gibi bir doğa harikası ile desteklenen özel iklimi bu bölgeyi her mevsim bambaşka bir hale sokuyor. Sadece yaz aylarında değil, sonbaharda, hatta kış mevsiminde bile dünyanın her yerinden turist çeken Fethiye farklı bir deneyim yaşatıyor.

 Fethiye’de Sonbahar genellikle yağışlı geçmekte. Ancak bu yağmurlar sağanak şeklinde değil. Sokaklarda dolaşırken, kuş cıvıltıları eşliğinde, ılık bir havada yürüyüş yapabilmeniz mümkün. Doğanın her rengine şahit olacağınız Fethiye bölgesi özellikle yağmurda bambaşka bir karaktere bürünüyor.

Sonbaharda görülmesi gereken en güzel coğrafyalardan biri olan Ölüdeniz’de turizm sezonu kelimenin tam anlamıyla dört mevsim devam ediyor.

Yaz, Sonbaharda da Devam Ediyor: Kalkan

 

Kalkan, yaz tatilini kaçıran veya tadına doyamayan tatilcilerin gözdesi. Sonbaharda da yaz mevsimine yakın hava sıcaklıklarının görülebildiği, hatta yaz mevsiminin bunaltıcı neminin kaybolduğu ve ideal bir tatil ortamının oluştuğu Kalkan’da yaz adeta hiç bitmiyor.

Hava sıcaklığı çok fazla düşmeyen bu bölgede Sonbahar aylarında yağmur da oldukça nadir görülüyor. Yalnızca bir haftalık mevsim geçişi süresince yoğun görülen yağmur, Sonbahar başladıktan sonra yerini güneşli ve sıcak bir havaya bırakıyor.

Kalkan’da sonbaharda hala denize girilebiliyor. Elbette yaz mevsimi kadar sıcak olmasa da deniz suyu sonbaharda da ideal seviyelerde.

Rengarenk Bir Coğrafya: Sapanca

 

Sapanca hem kolay ulaşılabilmesi hem de el değmemiş doğasıyla her mevsim tatil yapmak için ideal bir yer. Göl çevresinde pek çok aktivite imkanı sonbahar aylarında da devam ediyor. Yaz mevsimindeki kadar yoğun turist olmaması da cabası.

Sapanca’da sonbahar mevsimi oldukça dingin ve sakin geçmekte. Hava olarak ideal sıcaklıklarda olan bu mevsimde göle girip yüzmeye bile devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, villanızın ısıtmalı havuz özelliği varsa Sapanca’dan dört mevsim ayrılmak istemeyeceğinize emin olun.


Sapanca sadece sonbaharda değil, kışın da oldukça popüler. Kartepe Kayak Merkezi’nde kayak tatili için gelen pek çok turistle karşılaşmak mümkün. Her mevsim farklı bir aktivite bulunabiliyor olması nedeniyle Sapanca’nın dört mevsim gezilebilecek bir yer olduğu söylenebilir.

Ege’nin Tüm Güzellikleri Sizi Bekliyor: Bodrum

  

Bodrum, sonbaharda adeta yaz aylarındaymış gibi popüler. Hava sıcaklıklarının oldukça yüksek seyrettiği bu mevsimde keyifli bir tatil yapabilmek mümkün. Hatta pek çok tatilci yaz aylarından ziyade sonbaharda buraya gelerek, daha keyifli bir hava sıcaklığında tatil yapıyor.

Bodrum’da turizm sezonu kış aylarına kadar devam etmekte. Sonbaharda yaz aylarında olduğu kadar yoğun bir turist akını olmasa da tüm işletmeler hizmet veriyor olacak.

Denize girmek isterseniz bu mevsimde biraz serin olabiliyor ancak sonbaharın sonuna kadar denize rahatlıkla girilebildiğini görebilirsiniz.

Antalya’nın Saklı Cenneti: Belek

 

Belek özellikle sonbaharda tatilciler tarafından tercih ediliyor. Sıcaklıkların ve nemin azalması ile çok tatlı bir iklime bürünen Belek’te bu mevsimde pek çok golf turnuvası düzenlenmekte. Uluslararası ünlü golf oyuncuları bu mevsimde Belek’e gelerek antrenman yapıyor.

Eğer golf meraklısıysanız, sonbaharda Belek’ten daha iyi bir yer bulamayacaksınız. Bunun dışında, su sporlarının pek çoğunun en uygun haliyle sonbaharda yapılabildiğini unutmayın.

 

 

 

Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz