Çağrı Merkezimiz 23:59'a kadar açık!

Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik İşlemleri

Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik İşlemleri
Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik İşlemleri

Villalar Nasıl Temizleniyor? Süper Temizlik İşlemleri

Hijyene ekstra özen göstermemiz gereken bugünlerde temizlik kurallarına uyulması koşuluyla rahatça villa tatili yapabilir ve konfor dolu bir villaların keyfini çıkarabilirsiniz. Temizliğin özenle  gerçekleştirildiği villalarda konakladığınızda, tatilinizi güvenli ve içiniz rahat şekilde gerçekleştirme imkanınız olur. Mutfak, banyo, yüksek temas yüzeyleri ve elektronik eşyalara kadar, villada tatilinize başlamadan hemen önce “Süper Temizlik” ismi verilen işlem uygulanmaktadır. Tatiliniz süresince, villa dışından temin ettiğiniz ürünlere ve genel hijyen kurallarına dikkat ettiğiniz taktirde, virüs riskinden uzak huzur dolu bir tatil geçirebilmeniz mümkün. Gelin, villaların temizliği ve süper temizlik işlemleri nasıl yapılıyor göz atalım.

Villa İçerisinde Yapılan TemizlikVillalar bulunan bazı yüksek temaslı yüzeyler, misafirler villaya giriş yapmadan önce temizlenir ve en hassas şekilde dezenfekte edilerek enfeksiyon riski yok edilir. Tüm temizlik ürünleri uygulanırken eldiven mutlaka kullanılır ve ortamda iyi derecede havalandırma yapılır.

"Yüksek Temas Yüzeyleri" Önem Taşıyor


Her villa farklı özellik ve detaylara sahiptir, ancak en çok bilinen ve rastlanılan yüksek temas yüzeyleri genel olarak şunlardır:

 • Banyo yüzeyleri
 • Mutfak
 • Kapı kolları
 • Korkuluklar
 • Masalar
 • Sandalyeler
 • Musluklar
 • Tuvaletler
 • Işık anahtarları
 • Bilgisayarlar
 • Klavyeler
 • Tabletler
 • Uzaktan kumandalar
 • Cep telefonları
 • Oyun kumandaları ve favori oyuncaklar

Süper temizlik hizmetinin gerçekleştirildiği villalarda bu bölgelerin hijyen ve temizliği en hassas şekilde gerçekleştirilmektedir.

Mutfak ve Banyo Alanlarının Temizliği


Mutfak ve banyolar, mikrop riski teşkil eden bölgelerin başında sayılabilmekte. Mutfak ve banyo söz konusu olduğunda; özellikle çekmecelere, cephelere, dolap ve çekmece kollarına odaklanılıyor. Mutfaklarda bulunan fırın, bulaşık makinesi, buzdolabı ve ekmek kızartma makinesi gibi çeşitli cihazların kulp kısımları ve çevreleri de mutlaka iyi ölçüde temizleniyor. Mutfak masaları ya da masa gibi yüzeyleri olan tüm bölgeler için önce bütün parçalar çıkarılıyor ve risk teşkil eden yüzeyler sprey ya da bir mendil yardımıyla temizleniyor. Ayrıca mutfak aletleri ve çatal-bıçak takımları da diğer risk taşıyan bölgelerden bazıları olarak biliniyor. Bu bölgeler için de en az %80 oranında alkol içeren alkol bazlı mendil ya da sprey kullanılıyor ve silme işleminden sonra yüzeyler iyice kurulanıyor.

Dezenfekte İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Kirli olan herhangi bir yüzey, ilk etapta su ve sabun / deterjan kullanılarak temizlenir. Ardından yaklaşık %80 oranında alkol içeren ya da çamaşır suyu içeren dezenfektan bir ürün kullanılır. Sirke gibi doğal ürünler ise bu işlemlerde herhangi bir şekilde uygulanmamaktadır.

Dezenfekte Kavramı ve Temizlik Arasındaki Fark

Virüslerden korunmak için yapılabilecek en iyi yöntem, ilk olarak çok amaçlı bir temizleyici kullanıp kirli yüzeyleri normal şekilde temizlemek ve sonra virüsten kurtulmak için dezenfektan işlemi uygulamaktır. Temizleme işlemi; kirlerin, yabancı maddelerin ve mikropların yüzey kısımlardan uzaklaştırılmasını ifade etmektedir. “Dezenfekte etmek” kavramı ise, yüzeylerde bulunan mikropları yok etmek için çeşitli kimyasalların kullanılması anlamına gelmekte. Dezenfekte ile yüzey kısımlarda yer alan mikropları öldürmek, herhangi bir şekilde enfeksiyon yayılma riskinin de önüne geçilmesini sağlar.

Havuz Yoluyla Virüs Bulaşması Mümkün Mü? Uzmanlardan Açıklamalar

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, 21 Nisan tarihinde bu yaz tatili ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Haziran ayında koronavirüs tedbirlerinde bir miktar azalma olacağını belirten Kara, " Virüs deniz ve havuz suyuyla bulaşmaz, onu çok net olarak söyleyelim. Bugün elimizde öyle bir bilgimiz yok, bulaşmasını da çok beklemiyoruz" şeklinde konuştu. Havuz ve deniz suyuyla ilgili açıklamalarını videonun 01:00 dakikasında izleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.ahaber.com.tr/video/gundem-videolari/son-dakika-haberi-denizden-ya-da-havuzdan-koronavirus-bulasir-mi-bu-yaz-tatil-yapabilecek-miyiz-uzman-isim-yanitladi-video

Villa Tatili, Güvenli Bir Tatil Vaat Ediyor

“Süper Temizlik” işlemi uygulan villalarda tüm havuzları gönül rahatlığıyla kullanabilmeniz mümkündür. Villa tatilinin en büyük avantajlarından biri, tatiliniz boyunca villada sizden başka kimsenin bulunmaması, yani yalnızca size ait olmasıdır. Siz villanıza giriş yapmadan hemen önce “Süper Temizlik” işlemi uygulanır. Rahatlık ve güven içerisinde villanıza geldikten sonra, tatiliniz süresince kimse tarafından rahatsız edilmez ve huzurlu bir tatil geçirirsiniz.

Siz de özenle dezenfekte edilmiş ve hijyen bakımından her şekilde temizliği yapılmış villalarda tatilinizi geçirmek istiyorsanız www.muhafazakarkiralikvilla.com adresinden istediğiniz bölgedeki en güzel villaları inceleyebilir ve güven içerisinde tatil yapmanın mutluluğunu çıkarabilirsiniz.

Mutlu ve sağlıklı tatiller dileriz. 😊


Yorumlar

Henüz bir yorum yok, ilk yorumu siz yapın...

Yorum Yaz